Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


Zapraszamy na nasz obiekt ! - Dnia 19 maja 2015


Na kortach KS Mostostal Zabrze w dn 17.05.-23.05.15 odbywa się 17 edycja Międzynarodowego Turnieju do lat 16 Zabrze Cup pod patronatem Urzędu Miasta Zabrze i pani Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.
W turnieju startuje ponad 90 zawodniczek i zawodników z 11 krajów europejskich ( Rosja,Hiszpania ,Niemcy,Czechy Słowacja ,Ukraina ,Litwa, Łotwa,Włochy,Estonia ,Białoruś) oraz Polski.Od niedzieli trwały gry eliminacyjne a od wtorku zaczyna się turniej główny .Wczoraj tj poniedziałek o godzinie 18,00 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju Zabrze Cup poprzez panią Prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Przewodniczącego Rady Miasta Zabrze Mariana Czocharę.
Gry turniejowe zaczynają się codziennie o godz 9.00 a turniej zakończy się w sobotę meczami finałowymi dziewcząt i chłopców o godz 10,00 a uroczyste zakończenie zawodów nastąpi o godzinie 12.00.
Turniej nasz ma swoje tradycje gdyż zwycięzcami jego były takie gwizdy tenisa jak Agnieszka Radwańska, Wiktoria Azerenka, Swietłana Kuzniecowa , Nadia Pietrowa, Jerzy Janowicz i zabrzanin Grzegorz Panfil.
Zapraszam miłośników tenisa na korty Mostostalu emocji nie zabraknie.
Kolejny sukces - 07.05.2015


Zawodniczka naszego Klubu Karolina Bartusek zajęła I miejsce w singlu , a w deblu II miejsce wraz z Zuzą Smejlis (Szczecin) na turnieju OTK Super Seria
(Memoriał M. Hudy) w Częstochowie, który odbył się w dniach 2-5.05.
Gratulujemy naszej młodej zawodniczce i jej trenerce!
Więcej szczegółów na stronie:
http://www.tenisjunior.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2019:otk-super-seria-skrzatow-u-stop-jasnej-gory&catid=4:skrzaty&Itemid=5 ,II Turniej o Puchar Śląska - 04.05.2015


KOMUNIKAT

Klub Sportowy Mostostal Zabrze jest organizatorem II Turnieju o Puchar Śląska
w dwóch kategoriach wiekowych do lat 8 i do lat 10 w dniach 09-10.05.2015

Turniej zostanie przeprowadzony na kortach tenisowych w Zabrzu przy ul. Piłsudskiego 83.

Weryfikacja odbędzie się w dniu 09.05.2015 od godz. 8.30 do 9.00 (dziewczyny i chłopcy).

Zgłoszenia: tel. 32/271-48-13

e- mail: sekretariat@klubmostostal.plLetnia liga tenisowa Mostostal 2015 - 13.04.2015


Ruszają zapisy do tenisowej ligi Mostostal


ubiegłoroczni zwycięzcy ligi oldboyów Jak co roku na 13 kortach klubu Mostostalu w Zabrzu ul. Piłsudskiego rozegrana zostanie liga tenisowa. Początek rozgrywek - pierwsze kojarzenie przed majowym weekendem. Rozgrywki ligi zostały uatrakcyjnione poprzez umieszczenie wszystkich informacji w komputerze internetowym /serwer rozgrywek/. Dzięki temu każdy kto ma dostęp do internetu na bieżąco będzie mógł śledzić losowania /kojarzenie par w każdej rundzie/, wyniki meczów oraz „odświeżaną” po każdym meczu tabelę.
Gwarantujemy zdyscyplinowanie uczestników pod kątem podejmowania gry poprzez system powiadomień sms-owych o czekających ich meczach i nieprzekraczalnym terminie ich rozegrania .
Nowością jest także, że do ligi będzie można przystępować także podczas trwania rozgrywek. W każdej rundzie gracz ma za przeciwnika o podobnej „sile ognia”.
Zwycięzcą ligi zostaje gracz, który zdobył najwiekszą ilość punktów podczas rozgrywek.
Nie przewiduje sie rozegrania "dogrywki" w postaci mastersa.
Podobnie jak w poprzednich latach ligą opiekuje się sędzia koordynator Hieronim Kowalski, chiromancja@gmail.com, tel.601-502-369

W tym roku będą ligi:

  • Tenisowa ekstraklasa - dla byłych zawodników, trenerów i graczy zawansowanych - zwycięzców turniejów, lig i rozgrywek ATŚ

  • Liga Mostostal gr.A - dla graczy zawansowanych mających za sobą starty w lidze lub innych turniejach.

  • Liga Mostostal gr. B - dla graczy o poziomie gry podstawowym.

  • NOWOŚĆ Liga Mostostal Seniorów - dla graczy którzy w 2015r. kończą 50 lat i starszych.

  • Deblowa Liga Oldboyów dla par, których suma wieku wynosi co najmniej 100 lat /lub mniej dla mikstów i debli kobiecych/

  • Liga Mostostal Kobiet

Więcej szczegółów tutaj
Przejdź do strony z zapisami i zapisz się on-line. Zobacz stronę rozgrywek z 2014r.


Sezon na kortach otwartych rozpoczęty! - 12.04.2015


Zapraszamy na korty ziemne! U nas już gramy na otwartych kortach!


Komunikat turniejowy - 26.03.2015


OTK Kobiet 27.03.2015 - Gra pojedyncza -turniej główny
Lista zawodniczek:

1. ZAWADZKA Joanna - UKS ACT Sport Tarnów - #9
2. PODLIŃSKA Marcelina - Tennis Club Piekary Śl. - #15
3. MAŚLANKA Patrycja - KS MOSTOSTAL Zabrze - #28
4. BRDYS Samantha - KS AZS Łódź - #31
5. SKRZYPCZYŃSKA Joanna - UK Dwójka Zielona Góra - #32
6. ZDUNIAK Alicja - PS Tennis A.Tajchman Warszawa - #37
7. PACZENA Dominika - Tennis Club Piekary Śl. - #42
8. SALWA Natalia - NST świętokrzyskie [SK] - #47
9. JĘDRZEJCZAK Michalina - KT Start Łódź - #49
10. JASTRZĘBSKA Paulina - SKT Sopot - #50
11. SOSNOWSKA Adrianna - WINNERS ST J.Wolniak Łódź - #53
12. KOSTKA Paulina - MUKS Tenis Katowice - #55
13. BOGUS Karolina - KS Górnik Bytom - #63
14. FURMANIAK Nina - UKT Akademia Tenisa Pol-Sart - #72
15. FALKOWSKA Weronika - DeSki Warszawa - #101
16. BADUCHOWSKA Aleksandra - UKT Akademia Tenisa Pol-Sart - #117
Znowu sukces - 16.03.2015


Sukcesy naszych młodych zawodnikówW rozegranym na naszym obiekcie OTK w kategorii Skrzaty - do lat 12 nasi młodzi zawodnicy : BARTUSEK Karolina i PAWELSKI Martyn odnotowali bardzo dobre występy.
Karolina BARTUSEK we wspaniałym stylu wygrała Turniej w grze pojedynczej i podwójnej w parze z Karina GUSTOWSKĄ z Bielska-Białej , a PAWELSKI Martyn był w półfinale singla przegrywając z późniejszym zwycięzcą KAŚNIKOWSKIM Maksem i w finale gry podwójnej grając z w parze z MANCZAK-MANCEWICZ Olivierem przegrali z parą KAŚNIKOWSKI - KUSIEWICZ.
Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!


Budowa hali na ukończeniu - 02.03.2015


Około 15 marca 2015 nowa hala może zostać udostępniona graczom


Jak się dowiadujemy w sekretariacie KS Mostostal budowa hali dobiega końca. Pozostały do wykonania drobne prace wykończeniowe. Przed halą utwardzono podjazd. Do uporządkowania pozostała ulica Olimpijska /prostopadła do Piłsudskiego biegnąca pomiędzy KS Mostostal a tyłem stadionu Górnika/, którą pobiegnie dojazd do hali. Równie dobrze przyszli korzystający z hali będą mogli parkować na dotychczasowym parkingu przy Piłsudskiego - odległość do przejścia to 50 metrów.
W hali została położona nawierzchnia pod korty w kolorze niebieskim. Otoczenie kortów tzw. wybiegi są w kolorze zielonym. Nawierzchnia jest typu hard podobnie jak ta w turniejach profesjonalnych ATP i WTA. Na takiej nawierzchni bardzo lubi grać m.in. czołowa polska tenisistka Agnieszka Radwańska. Ostatni raz była widziana na naszych kortach około 10 lat temu. Może zobaczymy ją ponownie?
Wracając do nawierzchni to wykonano ją przez nałożenie kilku warstw płynnego tworzywa akrylowego sprowadzonego z Włoch. Wcześniej do podłoża betonowego przyklejono gumowy podkład grubości 3 mm i na ten podkład wylano ostateczną warstwę. Dzięki takiemu rozwiązaniu poruszanie się po korcie będzie bardziej komfortowe i mniej obciążało stawy.
W hali znajdują się trzy korty: dwa deblowe i jeden singlowy. Przewidziano też widownię na 120 miejsc. Jak widać na poniższych zdjęciach na kortach wiszą już siatki, a na ścianach kontrastowe zielone kotary.
W połowie miesiąca hala zostanie poddana odbiorowi technicznemu oraz nadzorowi budowlanemu. Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie to jeszcze w marcu hala zostanie oddana do użytku.

Tak wyglądała hala w dniu 26.02.2015Wejście do hali od strony kortu nr 9 Widok na trzy korty. Pierwszy i drugi deblowe, trzeci singlowy
Krzesełka w kolorach zielonym i żółtymWidownia na 120 miejsc w pełnej okazałościZ tego miejsca  pierwszy  gracz odda serwis na korcie nr 1

H.K.


Srebrny medal Karoliny Bartusek na Mistrzostwach Polski - 20.01.2014


Karolina Bartusek zawodniczka KS Mostostal v-ce mistrzynią Polski


Karolina Bartusek wraz ze swoją trenerką Mariną Jeszczenko po odebraniu medaluKarolina wraz z partnerką deblową na Mistrzostwach PolskiKarolina podczas Roland Garros w Paryżu w towarzystwie Swietłany Kuzniecowej czołowej tenisistki WTA /27 w rankingu/
W dniach 12 - 18.01.2015r. na kortach Centrum Tenisowego Sobota k/Poznania rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Skrzatów w tenisie ziemnym/kategoria wiekowa do 12 lat/. W imprezie wzięło udział 100 młodych zawodników z całej Polski.
Fantastyczny wynik osiągnęła nasza zawodniczka na co dzień trenującą w naszym klubie pod okiem trenerki Mariny Jeszczenko.
Karolina odniosła życiowy sukces zdobywając srebrny medal w grze pojedynczej ulegając dopiero w finale Poli Wygonowskiej 6/1 6/3(obecnie najlepsza w tej kategorii wiekowej w Polsce) .Karolina w półfinale po dramatycznym meczu pokonała turniejową dwójkę Olgę Gołaś 6/3 4/6 12/10. W grze deblowej Karolina zajęła III miejsce
Gratulacje dla Karoliny i trenerki Mariny !!!


Budowa hali - aktualny stan zaawansowania prac - 23.12.2014tak wyglądała hala w dniu 25.08.2014tak wyglądała hala w dniu 23.12.2014 widok na szatnię i węzły sanitarne
W poprzek będą umiejscowione 3 korty.trener Ignacy Urbański /v-ce prezes KS Mostostal/ codziennie dogląda postępów prac. Człowiek nie może nawet spokojnie zrobic sobie zdjęcia -:)Widok z hali na kort nr 9. Ciężarówka na zdjęciu stoi mniej więcej w tym miejscu gdzie koparka ze zdjęcia pierwszego

c.d.n.