Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


Turniej OTK skrzatów na naszych kortach - 17.07.2014Na naszych kortach od 2014-07-10 do 2014-07-14 został rozegrany turniej OTK SKRZATÓW, czyli graczy do 12 roku życia. Nieźle zaprezentował się nim zawodnik KS Mostostal Martyn Pawelski. Mający niespełna 10 lat gracz z powodzeniem rywalizował ze straszymi nawet o 2 lata przeciwnikami i doszedł do ćwiećfinału. Gratulujemy!
W kategorii chłopców w finale zwyciężył Paweł Siderski pokonując 6:3 6:1 Aleksandra Borzycha. W kategorii dziewcząt nasza zawodniczka Karolina Bartusek dotarła do połfinału. Przegrała z późniejszą triumfatorka turnieju Wiktorią Saska.


Złota Patrycja Maślanka - 16.07.2014


Złoto na kortach
Patrycja Maslanka
Na Mistrzostwach Polski do lat 18 które były rozegrane w Sopocie w dn.08.07.do 13.07.14 zawodniczka KS Mostostal Patrycja Maślanka ,podopieczna trenera Ignacego Urbańskiego zdobyła złoty medal w grze podwójnej w parze z Joanną Zawadzką z Rzeszowa. Dziewczęta pokonały po dramatycznym meczu koleżanki z Łodzi W.Kulig i K.Silwanowicz 1/6 7/6 10/4.
W grze pojedynczej Patrycja dotarła do ćwierćfinału,gdzie po zaciętej walce uległa zawodniczce gospodarzy A.Bieńkowskiej. Jest to kolejny medal przywieziony z Mistrzostw Polski przez zawodniczkę zabrzańskiego klubu. Gratulacje dla zawodniczki i trenera.Turniej Zabrze Cup ITF Seniors - 15.07.2014

Kurs instruktora tenisa - 07.07.2014


Polska Federacja Sportu Powszechnego Organizuje
 
Kurs  Instruktora sportu i rekreacji w Tenisie
w terminie 15.08.14 do 15,10.14 (zajęcia sobota ,niedziela)
 
Kandydaci na kurs instruktora rekreacji ruchowej (sportu dla wszystkich) muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat, wykształcenie na poziomie średnim (ogólnokształcące lub techniczne), 4-letni staż w zespole ćwiczebnym.
Uczestnicy kursu powinni być poddani testom sprawdzającym, których celem będzie wyłonienie osób nadających się do szkolenia.
W przypadku, gdy zachodzi konieczność ograniczenia ilości uczestników, pierwszeństwo w przyjęciu powinni mieć absolwenci kursów animatorów. Ponadto kandydaci muszą spełniać kryterium dobrego stanu zdrowia, co winno być udokumentowane zaświadczeniem lekarza sportowego.
 
1.3. Wymiar zajęć programowych :
1.3.1. Wykłady                                                                                                              15 godz.
1.3.2. Ćwiczenia                                                                                                              30 godz.
1.3.3. Seminarium                                                                                                              1 godz.
1.3.4. Praca samokształceniowa                                                                                        20 godz.
1.3.5. Egzamin                                                                                                                    2 godz.
     Razem :                                                                                                                 68   godz.
 
Kurs ten odbędzie sie na kortach KS Mostostal Zabrze ,  zapisy u trenera  Ignacego Urbańskiego  tel 604122638 lub email  nadal13@o2.pl.
Cena kursu wraz z egzaminem wynosi 1800,00zł
Zapraszam do podnoszenia swoich kwalifikacji tenisowych.


AKCJA \"Lato w Mieście\" - 01.07.2014


Klub Sportowy Mostostal Zabrze organizuje "Lato w Mieście" dla dzieci i młodzieży na kortach tenisowych przy ul. Piłsudskiego 83 w Zabrzu.
Bezpłatnie dzieci i młodzież może korzystać z 4 kortów tenisowych w godz. 9.00 - 15.00. Ponadto Klub wypożyczy bezpłatnie rakiety tenisowe oraz piłki.


Zarząd Klubu życzy uczestnikom przyjemnego spędzania czasu.
Dyrektor Klubu - A. MierzwaGrill ligowy - 15.06.2014


Grill ligowy na kortach Mostostalu
W sobotę 14 czerwca 2014 odbyło się integracyjne spotkanie ligowiczów przy grillu. W ramach spotkania zorganizowany został mini turniej deblowy ze zmiennym partnerem oraz uczestnicy wzięli udział w konkursach zręcznościowych.
Trzeba powiedzieć, że pogoda napędziła nam sporo strachu. Dwukrotne ulewy zrobiły swoje. Wszystkie turnieje ATŚ w sobotę na innych śląskich obiektach zostały przerwane ale u nas dzięki staraniom Zbyszka Dąbrowskiego udało się przygotować kilka kortów na naszą zabawę.
Niektórzy z uczestników zagrali w turnieju. Wzięło w nim udział 16 zawodników. Formuła zawodów była taka, że mecz wygrywała para, która zwyciężyła w dwóch supertiebreak’ach. I tak graliśmy przez cztery rundy, zmieniając partnera w każdej aż do wyłonienia zwycięzcy.
Zwycięzcą turnieju został Ignacy Urbański - zawodnik ekstraklasy. Drugie miejsce zajął Rafał Kernert /grupa A/, a trzecie Ryszard Zajma /debel oldbojów/.
Podczas przerwy w turnieju posililiśmy się przy grillu oraz uzupełniliśmy płyny w organizmie. Do zabawy włączyli się pozostali uczestnicy imprezy i rozegrano kilka konkursów zręcznościowych:
1. Rzut piłka tenisową do kosza trenerskiego - najlepszy był Zbigniew Dąbrowski
2. „Łapanie” zaserwowanej przez partnera piłki do kołpaka - najlepszy duet to Ireneusz Dobrowolski i Andrzej Węglarz
3. Podbijanie piłki tenisowej ramą rakiety - zwyciężył Rafał Kernert
4. Kręcenie hula-hop - zwyciężyła Beata Rynkiewicz
5. Przenoszenie piłek na rakiecie do tyłu, wokół kortu - Joachim Kuchta
6. I najzabawniejsza konkurencja drużynowa: podawanie w grupie puszki z piłkami - jeden do drugiego ustawionych w rzędzie bez użycia rąk, metodą „kolanową”. Zwyciężyła drużyna Beaty Rynkiewicz.

Karczek, pierś czy kiełbaska? Było w czym wybierać!Marek, Zbyszek, Paweł i Bogdan własnie zakończyli mecz. Prawda , że nie widać kto przegrał?Beata żongluje piłką tenisową. Bogdan szuka koncentracji przed meczemMarek Dąbrowski usiłuje trafić piłką do kosza
Ulubienice uczestników grilla Ola i Beata kręcą hula hopemIgnacy właśnie złapał do kołpaka zaserwowaną piłkę. Podawał prezes Janusz SiechHieronim przyjął złą metodę podawania puszki z piłkami  i zaraz będzie katastrofaBronek Kopiec uważnie przenosi do celu piłki na rakiecie. Z przeciwnej strony podąża Joachim Kuchta

Zwycięzcy konkursów otrzymali upominki.
Zabawa była udana, humory wszystkim dopisywały, chętnie zgłaszaliśmy się do konkursów.
Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom turnieju oraz odbyła się ceremonia truskawkowa - poczęstunek świeżymi truskawkami z plantacji w Księżym Lesie dla wszystkich. Słowem prawdziwy Wimbledon.Następny grill już we wrześniu na zakończenie ligi!
Podziękowania dla organizatorów :Ignacego Urbańskiego, Hieronima Kowalskiego - wodzireja oraz Andrzeja Kasprzaka, który przygotował potrawy.Martyn Pawelski vice-mistrzem Śląska skrzatów - 5.06.2014Na odbywających się w sobotę i niedzielę Mistrzostwach Śląska Skrzatów ( do 12 lat ) II miejsce w grze pojedynczej i I w grze podwójnej zdobył niespełna 10 letni zawodnik Klubu Mostostal Zabrze Martyn Pawelski. Wielkie brawa !!!


Międzynarodowy Turniej Kadetów do lat 16 w ramach Tennis Europe - 01.06.2014


Na kortach KS Mostostal zakończył się w sobotę tj.31.05.14. międzynarodowy turniej kadetów Zabrze Cup 2014, który został zdominowany w grach pojedynczych przez polskich zawodnikówW kategorii dziewcząt zwyciężyła Iga Swiątek z Warszawy która pokonała Wiktorię Rutkowską 7/6 6/4 z Poznania.W turnieju chłopców najlepszy okazał się Matuszewski Piotr z Poznania ,który pokonał Śmietanę Piotra z Krakowa 6/2 6/7 6/3.Najlepszym zawodnikiem ze śląska był Marcin Mol ,który zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze podwójnej .W zawodach udział wzięło 91 zawodników i zawodniczek z 10 krajów europejskich.

Wiktoria Rutkowska AZS Poznań


Kolejne sukcesy Patrycji !!! - 12.05.2014


Kolejne sukcesy naszej Patrycji

Patrycja Maslanka Patrycja Maslanka Miło nam poinformować, że Patrycja Maślanka, podopieczna trenera Ignacego Urbańskiego, na turnieju ogólnopolskim juniorów który się odbył na na naszych kortach w dniach 28.4.-01.05.14. odniosła kolejny sukces.
Patrycja zdobyła drugie miejsce w grze pojedynczej przegrywając w finale z Zawadzką Joanną 0/2 ale wygrała grę podwójną w parze z Sylwanowicz Karoliną.
Gratulacje dla zawodniczki i trenera!!
Turniej deblowy o Puchar Prezesa KS Mostostal - 1.05.2014


 cztery najlepsze pary turniejupuchary wręczaja vice-prezes KS Mostostal Ignacy Urbański i organizator Hieronim Kowalskizwycięzcy od lewej: Roman Szot, Marek Marczak, Piotr Hess, Dariusz Wiater
1 maja rozpoczęliśmy sezon letni turniejem deblowym o puchar Prezesa KS Mostostal. Pogoda dopisała więc wiele par deblowych zgłosiło sie do turnieju. Oprócz niskiego wpisowego zachęta był poczestunek z grilla.
Turniej był rozgrywany w grupach. Dwie pierwsze pary z grup walczyły ze sobą w połfinałach. W finale Roman Szot i Marek Marczak zwyciężyli pokonując 6:3 5:7 10:7 parę Dariusz Wiater, Piotr Hess. W spotkaniu o trzecie miejsce lepsi okazali się Ignacy Urbański i Hieronim Kowalski, którzy pokonali parę Ireneusz Dobrowolski, Stanisław Prentki w stosunku 6:4 7:6.
Ciekawostką jest , że zwycięzcy doznali porażki w fazie grupowej. Pokonali ich Joachim Kuchta i Bronisław Kopiec 7:5 4:6 10:8.
Kolejny turniej na naszych kortach odbędzie się w sobotę 10 maja o godz.13.30. Będzie to turniej deblowy ze zmiennym partnerem.