Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SKRZATÓW - 07.11.2015


KOMUNIKAT TURNIEJU

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SKRZATÓW
w dniach 14-17.11.2015


Miejsce turnieju: KS Mostostal Zabrze ul. Piłsudskiego 83

Eliminacje:
13.11.2015 weryfikacja dziewczyny i chłopcy o godz. 8.30 - 9.00, losowanie 9.15, początek gier 9.30

Turniej główny:
14.11.2015 weryfikacja chłopcy o godz. 8.00 - 8.30, losowanie 8.15, początek gier 9.00
14.11.2015 weryfikacja dziewczyny o godz. 9.00-9.30, losowanie 9.45, początek gier 10.00

Zgłoszenie do turnieju 06.11.2015, odwołanie z turnieju 09.11.2015

Turniej zostanie przeprowadzony w hali pneumatycznej i w nowej hali tenisowej łącznie na 7 kortach.

Sędzia naczelny Iwona Lisiecka tel. 796 - 452 - 119

Organizator Klub Sportowy Mostostal Zabrze ul. Piłsudskiego 83, 41-800 Zabrze tel. 32/271-48-13**Ziajka Trophy o puchar Klubu KS Mostostal Zabrze w kat. 8, 9, 10 lat w dniu 13.12.2015** - 07.11.2015


KOMUNIKAT TURNIEJU

Ziajka Trophy o puchar Klubu KS Mostostal Zabrze
w kat. 8, 9, 10 lat w dniu 13.12.2015


Miejsce turnieju: KS Mostostal Zabrze ul. Piłsudskiego 83

Zgłoszenia do turnieju radexsport.com lub tel. 605-044-455

Kategoria czerwona roczniki 2007 i młodsi

Weryfikacja dziewczyny i chłopcy godz. 12.00-12.30
losowanie godz. 12.45, początek gier godz. 13.00

kategoria pomarańczowa roczniki 2006 i młodsi

Weryfikacja dziewczyny i chłopcy 13.00-13.30
losowanie godz. 13.45, początek gier godz. 14.00

Kategoria zielona roczniki 2005 i młodsi

Weryfikacja dziewczyny i chłopcy godz. 14.00-1430
losowanie godz. 14.45, początek gier godz. 15.00

Piłki: Artengo – kat. zielona i czerwona
Dunlop – kat. pomarańczowa

Nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy

Turniej zostanie przeprowadzony w hali pneumatycznej oraz w nowej hali tenisowej na 7 kortach.Organizator KS Mostostal ZabrzeRozpoczynamy zapisy do zimowej ligi tenisowej - 02.10.2015


Ruszają zapisy do zimowej ligi Mostostal


ubiegłoroczni zwycięzcy ligi oldboyów Rozpoczynamy zapisy do zimowej ligi tenisowej Mostostal.
Zagramy na nowej hali z nowoczesną nawierzchnią, która została położona na podłożu gumowym. Dzięki temu piłki nie odbijają się z poślizgiem, są tylko nieznacznie szybsze niż na korcie ziemnym. Minimalne ugięcia wykładziny są bardzo sprzyjające grającemu.
Warunkiem gry na hali jest użycie butów halowych "nie rozmazujących" gumy czyli takich z białą podeszwą.
Liga jest ciekawą formułą rozgrywek. Przez cały okres jej trwania kolejnymi przeciwnikami są różni gracze, zawsze z podobnym dorobkiem % zwycięstw. System jest oparty o system szwajcarski. Przy ilości graczy większej niż ilość rund nie zagrasz z każdym. Mimo to możesz wygrać ligę.
Liga nie jest dużym obciążeniem czasowym /mecz raz na 2 tygodnie/ ani finansowym - specjalne niższe ceny
Tej zimy rozegramy ligi:
- Liga zimowa ekstraklasa
- Liga zimowa grupa B
Ponieważ na nowej hali są 3 korty nie jesteśmy w stanie rozegrać ligi zimowej w takim samym kształcie jak letniej.
Zapraszamy zatem graczy ekstraklasy, graczy grupy B wraz z paniami.
Pozostałych zachęcamy do korzystania z hali. Aby utrzymać więź z ligowiczami wszyscy pozostali mogą brać udział w grach challenge klubowym przy zachowaniu niskich cen ligowych. Obowiązują tzw. "wyzwania". Proszę zapoznać się z regulaminem challenge.
Wpisowe do ligi zimowej wynosi promocyjnie 60 zł. Gracze ligowi mają zapewnione niższe ceny na gry ligowe. Na przykład w dniach PN-PT w godz.8-14 dla ligowiczów cena za kort wynosi 30 zł. Zwycięzcy otrzymają puchary i upominki.
Gramy wyłącznie na nowej hali. Dla gier ligowych są zarezerwowane godziny.
Podobnie jak w poprzednich latach ligą opiekuje się sędzia koordynator Hieronim Kowalski, chiromancja@gmail.com, tel.601-502-369

W sezonie zimowym będą ligi:

 • Tenisowa ekstraklasa - dla byłych zawodników, trenerów i graczy zawansowanych - zwycięzców turniejów, lig i rozgrywek ATŚi AiS

 • Liga Mostostal gr. B - wspólna dla graczy o poziomie gry podstawowym i kobiet

 • Rozgrywki zaczynamy około 20 października 2015

Więcej szczegółów tutaj
Przejdź do strony z zapisami i zapisz się on-line. Zobacz stronę rozgrywek ligi letniej 2015.


Zakończenie letniej ligi tenisowej Mostostal - 27.09.2015


zakończenie ligi tenisowej Mostostal Zabrze W sobotę 26.09.2015 podsumowaliśmy ligę tenisową Mostostalu 2015. W lidze grało blisko 130 osób w pięciu kategoriach singlowych i jednej deblowej. W sześciu grupach zagrali zawodnicy z Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Sosnowca i Zabrza. Udział w rozgrywkach ligowych był dużym przeżyciem dla wielu z nas. Niektórzy grali na punkty po raz pierwszy w karierze. Trema nie dziwi bo liga tenisowa Mostostalu jest najwiekszą ligą na południu Polski, a udział w niej zaszczytem.
Dla wszystkich, którzy przybyli przygotowany został poczęstunek z grilla. Chętni zagrali w mini turnieju singlowym. Jego zwycięzcą został Piotr Zarzecki i Bronisław Dziambor ex aequo.
W przerwie turnieju vice-prezes KS Mostostal Ignacy Urbański wręczył zwycięzcom lig pamiątkowe puchary oraz upominki. Wcześniej ciekawostkami ligowymi z zebranymi podzielił się Hieronim Kowalski - organizator i opiekun ligi. Poinformował zebranych o planach ligowych podczas sezonu zimowego i zachęcał do korzystania z nowoczesnej hali klubowej. Nie obyło się bez grupowego zdjęcia zwycięzców wraz z pozostałymi uczestnikami grilla.
Podsumowanie ligi za nami co nie oznacza, że liga zakończona. Dla sportu jak najbardziej można ,póki pogoda pozwala, rozgrywać zaległe mecze przy zniżkowych opłatach za kort.
W poszczególnych ligach zwycięzcami zostali:
Liga Kobiet
1. Magda Stareczek
2. Joanna Olszówka-Zarzecka
3. Beata Rynkiewicz
Ekstraklasa
1. Michał Zawiła
2.Jarosław Pineles
3. Tomasz Wilkosz
Liga A Mostostal
1. Rudolf Długaj
2. Rafał Kernert
3.Tomasz Krawczyk
Dla zwycięzców ligi przygotowano efektowne pucharyLiga Kobiet, od lewej Beata Rynkiewicz III m., Magdalena Stareczek I m.,Joanna Olszówka-Zarzecka II m.Ekstraklasa Mostostal. Od lewej Jarosław Pineles II m., Michał Zawiła I m.Liga Mostostal grupa A. Od lewej : Rudolf Długaj Im. Rafał Kernert II m., Tomasz Krawczyk IIIm.
Liga Mostostal grupa B. Marcin Skwarek II miejsceLiga Seniorów. Od lewej: Joachim Gralok II m., Joachim Kuchta III m.Liga Debel Oldbojów. Od lewej Eugeniusz Będkowski IIIm., Bronisław Kopiec/Joachim Kuchta I m., Stanisław Górecki/Joachim Gralok II m.Mrs ligowego obiektywu Joanna Olszówka-Zarzecka
Liga B Mostostal
1. Rafał Soja
2. Marcin Skwarek
3. Krzysztof Maliszewski
Liga Seniorów
1. Piotr Swatek
2. Joachim Gralok
3. Joachim Kuchta
Liga Deblowa Oldboyów
1. Joachim Kuchta/Bronisław Kopiec
2. Stanisław Górecki/Joachim Gralok
3. Eugeniusz Będkowski/Piotr Swatek
Dziękuje wszystkim uczestnikom ligi za wspólną zabawę oraz słowa uznania. Cieszę się, że poznałem nowych entuzjastów tenisa. Zapraszam na Mostostal na ligę zimową 2015/2016. Planujemy na 3 kortach z nowoczesną nawierzchnią zorganizować ligę Ekstraklasa oraz ligę grupa B.
Organizator Ligi Mostostal
Hieronim Kowalski


Otwarte Mistrzostwa Zabrza w Tenisie 2015 - 22.09.2015


Relacja z zakończonych Otwartych Mistrzostw Zabrza w Tenisie 2015


W dniach 19-20.09.2015 na kortach Klubu Sportowego Mostostal w Zabrzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zabrza w tenisie. Mimo obaw organizatorów pogoda była sprzyjająca więc wszystkie mecze rozegrano zgodnie z planem na kortach zewnętrznych /ziemnych/. Zła prognoza być może spowodowała, że panie nie dopisały i zrezygnowano z rozgrywania konkurencji kobiecych. Natomiast wśród mężczyzn najliczniej zgłosili się tenisiści w kategorii +50/ w tym wielu poprzednich mistrzów Zabrza/.
Po dwudniowych rozgrywkach nastąpiły rozstrzygnięcia w singlu mężczyzn:
kategoria open
1 miejsce Tomasz Dąbrowski /Zabrze/
2 miejsce Robert Kołakowski /Zabrze/
3 miejsce Andrzej Kuś /Gliwice/
kategoria +35
1 miejsce Aleksander Michałowski /Lublin/
2 miejsce Tomasz Wilkosz /Zabrze/
3 miejsce Dariusz Kardas /Knurów/
kategoria +50
1 miejsceRoman Szot /Gliwice/
2 miejsce Dariusz Wiater /Ruda Śląska/
3 miejsce Marek Marczak /Zabrze/
Rozegrano także konkurencję debla. W kategorii debel open para Maciej Kazanowski/Jakub Burdziński pokonała w finale parę Robert Kołakowski/Tomasz Dąbrowski . W kategorii debel +50 zwyciężyli Ignacy Urbański/Jacek Staroń, którzy pokonali w finale debel Marek Marczak/Roman Szot. Według organizatorów tegoroczne mistrzostwa stały na wyjątkowo wysokim poziomie. W dużej mierze przyczynili się do tego gracze spoza Zabrza – bo turniej miał formułę otwartą.
Dyrektor turnieju Hieronim Kowalski zapowiada pewne zmiany w formule rozgrywania przyszłorocznych Mistrzostw Zabrza, które mają na celu zachęcenie do udziału nawet poczatkujących adeptów tenisa amatorskiego.
kategoria open, od lewej Robert Kołakowski II miejsce, Tomasz Dąbrowski I miejsce, Andrzej Kuś III miejscekategoria +35. Od lewej II miejsce Tomasz Wilkosz, I miejsce Aleksander Michałowski, III Dariusz Kardas. Pierwszy z lewej dyrektor turnieju Hieronim Kowalskikategoria +50. Od lewej II miejsce Dariusz Wiater, I miejsce Roman Szot, III miejsce Marek Marczak
kategoria debel open. Od lewej I miejsce Maciej Kazanowski/Jakub Burdziński, II miejsce Tomasz Dąbrowski/Robert Kołakowskikategoria debel +50. Od lewej I miejsce Jacek Staroń/Ignacy Urbański, II miejsce Roman Szot/Marek Marczak


Zakończył się II Międzynarodowy Turniej Mostostal Zabrze Cup - 11.08.2015


TURNIEJ ITF SENIORS ROSTRZYGNIĘTY


W dniach 25.07-29.07.2015 na kortach klubu tenisowego Mostostal w Zabrzu odbył się turniej międzynarodowy ITF Seniors rangi czwartej „Mostostal Zabrze Cup”. Gracze rywalizowali w 11 kategoriach : 9 przedziałów wiekowych męskich i dwa kobiece. Udział wzięło 87 zawodników i zawodniczek z USA ,Niemiec,
Czech,Słowacji,Holandii, Włoch i Polski .Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W poszczególnych kategoriach wiekowych startowali aktualni Mistrzowie Polski oraz zawodnicy z pierwszej setki rankingu ITF seniors. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.
Z klubu KS Mostostal w swoich kategoriach zwyciężyli Maciej Łępkowski w kat.+60 i Roman Mrozek w kat.+70.
kategoria +35 lat I m. Schramm Matias  (Niemcy)     II m. Kasen Sven  (Niemcy)kategoria +40 lat I m. Fojcik  Klaudiusz /z lewej/   II m. Bączkowski Adamkategoria +45 lat I m. Sieniawski Krzysztof /z prawej/, II m. Hatalski Tomaszkategoria +50 lat I m. Holwek  Paweł  /z lewej/      II m. Urys  Maciej
kategoria +55 lat I m. Piwowarski Mieczysław /z lewej/ II m. Andrzejewski Wojciechkategoria +60 lat I m. Łępkowski Maciej  /z lewej/   II m. Króliczak  Władysławkategoria +65 +65 lat I m. Gumiński  Andrzej /z lewej/   II m. Listek Kazimierz /KS Mostostal/kategoria +70 lat I m. Mrozek Roman  /z lewej/      II m. Nowak Ludwik /KS Mostostal/ kategoria +75 lat I miejsce Deńca Aleksander  kategoria kobiety  +45 lat I m. Minchowska  Beata /z prawej/   II m. Świątek Beata /Zabrze/kategoria  kobiety +60 lat I m. Stochel  Teresa /z prawej/    II m. Sławik  Gabrielakategoria debel +50 Wojciech ANDRZEJEWSKI (POL) / Marek DZIENKOWSKI (POL) I miejsce /z lewej/    Stanislaw GORECKI (POL) / Krzysztof KUZDRZAŁ (POL) II miejsce
kategoria debel +65 Waclaw DASZKIEWICZ (POL) / Andrzej GUMIŃSKI (POL)   I miejsce /z lewej/  Edward JAWORSKI (POL) / Edward ŻOTKIEWICZ (POL) II miejsce Chwila dla fotoreporteraSeniorzy z Zabrza. Liga czy kariera turniejowa? Oto jest pytanie! Hieronim i Ludwik wybrali ligę. Roman - nagrody turniejoweMister obiektywu. Senior + 40 Jarosław Pineles na pierwszym planie
Wyniki turnieju :
Mężczyźni :
+35 lat I m. Schramm Matias  (Niemcy)     II m. Kasen Sven  (Niemcy)
+40 lat I m. Fojcik  Klaudiusz    II m. Bączkowski Adam
+45 lat I m. Sieniawski Krzysztof II m. Hatalski Tomasz
+50 lat I m. Holwek  Paweł        II m. Urys  Maciej
+55 lat I m. Piwowarski Mieczysław II m. Andrzejewski Wojciech
+60 lat I m. Łępkowski Maciej     II m. Króliczak  Władysław
+65 lat I m. Gumiński  Andrzej    II m. Listek Kazimierz /KS Mostostal/
+70 lat I m. Mrozek Roman         II m. Nowak Ludwik /KS Mostostal/
+75 lat I m. Deńca Aleksander     II m. Nowak Jędrzej
Kobiety:
 +45 lat I m. Minchowska  Beata   II m. Świątek Beata /Zabrze/
 +60 lat I m. Stochel  Teresa     II m. Sławik  Gabriela

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Nie było spornych piłek ,organizacja wzorowa a obiekt przygotowany był  starannie do turnieju. Nad całością czuwał dyrektor turnieju Ignacy Urbański. Punktem kulminacyjnym zawodów była imprezaintegracyjna "Players party" przy grillu.


Międzynarodowy Turniej Mostostal Zabrze Cup - 18.07.2015


zwycięzcy w kategorii +55 W.Baran i I.Urbański

Zapraszamy na turniej seniorów w ramach ITF Seniors


W dniach 25-28 lipca 2015r. na kortach KS Mostostal w Zabrzu przy ul. Piłsudskiego 83 odbędzie się międzynarodowy turniej ITF Seniors pod nazwą Mostostal Zabrze Cup. W turnieju oprócz graczy z Polski zagrają m.in. zawodnicy z Australii, USA, Niemiec, Holandii, Rosji, Czech, Słowacji. Weźmie w nim udział około 80 tenisistów. Gracze, tak panowie jak i panie, zagrają w 8 kategoriach wiekowych /co 5 lat/. Najmłodsi muszą mieć skończone 35 lat, najstarsi 70.
Jak mówi dyrektor turnieju Ignacy Urbański oprócz gier singlowych są przewidziane także gry deblowe. Punkty zdobywane w tym turnieju liczą się do klasyfikacji światowej Międzynarodowej Federacji Tenisa ITF podobnie jak wśród profesjonalistów w ATP. Tym bardzie, że w tym roku zabrzański turniej otrzymał wyższa czwarta rangę turniejową. Udział potwierdziło wielu aktualnych mistrzów Polski w swych kategoriach. Zapowiada się interesująca rywalizacja.
Oficjalne otwarcie turnieju będzie w sobotę natomiast w niedzielę około godz. 18.00 będzie players party połączone z grillem.
Gry na obiekcie KS Mostostal będą się odbywały od soboty do wtorku od godz. 9.00 do zmroku. Wstęp na korty jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich entuzjastów tenisa do śledzenia rozgrywek.
Kontakt: dyrektor Ignacy Urbański 604-122-638
e-mal: nadal13@o2.pl


Zapraszamy na spotkanie - 16.06.2015


W piątek 19.06.2015 o godzinie 17.30 Klub Sportowy organizuje spotkanie przy grillu z okazji pozyskania nowej hali tenisowej.
Zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz sympatyków, przy tej okazji zostanie również zorganizowany Turniej Towarzyski Par Deblowych. (wpisowe 10zł od pary)Lato w mieście - 16.06.2015


Klub Sportowy Mostostal Zabrze organizuje coroczną akcję "Lato w mieście" dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.
Uczestnicy "Akcji" mogą bezpłatnie korzystać z kortów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15.
Klub wypożycza sprzęt tenisowy bezpłatnie za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu.Zapraszamy na nasz obiekt ! - Dnia 19 maja 2015


Na kortach KS Mostostal Zabrze w dn 17.05.-23.05.15 odbywa się 17 edycja Międzynarodowego Turnieju do lat 16 Zabrze Cup pod patronatem Urzędu Miasta Zabrze i pani Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.
W turnieju startuje ponad 90 zawodniczek i zawodników z 11 krajów europejskich ( Rosja,Hiszpania ,Niemcy,Czechy Słowacja ,Ukraina ,Litwa, Łotwa,Włochy,Estonia ,Białoruś) oraz Polski.Od niedzieli trwały gry eliminacyjne a od wtorku zaczyna się turniej główny .Wczoraj tj poniedziałek o godzinie 18,00 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju Zabrze Cup poprzez panią Prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Przewodniczącego Rady Miasta Zabrze Mariana Czocharę.
Gry turniejowe zaczynają się codziennie o godz 9.00 a turniej zakończy się w sobotę meczami finałowymi dziewcząt i chłopców o godz 10,00 a uroczyste zakończenie zawodów nastąpi o godzinie 12.00.
Turniej nasz ma swoje tradycje gdyż zwycięzcami jego były takie gwizdy tenisa jak Agnieszka Radwańska, Wiktoria Azerenka, Swietłana Kuzniecowa , Nadia Pietrowa, Jerzy Janowicz i zabrzanin Grzegorz Panfil.
Zapraszam miłośników tenisa na korty Mostostalu emocji nie zabraknie.