Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:

Turnieje singlowe na Mostostalu w niedzielę 27 kwietnia - 22.04.2014

Plebiscyt Sportowa Twarz Zabrza 2013 rozstrzygnięty - 12.04.2014

sportowa twarz Zabrza Redakcja Dziennika Zachodniego O/Zabrze oraz portal zabrze.naszemiasto.pl zorganizowała plebiscyt na Sportowa Twarz Zabrza 2013. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w tym plebiscycie został trener Ignacy Urbański. Zwycięstwo było bezapelacyjne gdyż zdobył więcej punktów niż w sumie wszyscy pozostali pretendenci. Gratulujemy!

Przemysław, Zawiła Michał, Kalisz Marcin, Paszkowiak Marcin, Szozda Marek,
Helmrich Jacek, Listek Jacek, Szumski Adrian, Samborski Wojciech, Szpindor Filip,
Chorąży Piotr, Wasilonek Jakub, Pluta Krzysztof, Liniewski Paweł, Liniewski Christopher,
Pyla Piotr, Słotwiński Piotr, Broekere Adam, Kazanowski Maciej, Pirów Patryk, Białożyt Michał.
Ostatnio bardzo duże sukcesy odnosi jego podopieczna Patrycja Maślanka /szczegóły we wczesniejszych wiadomościach/.
Ignacy Urbański należał do czołówki Polski zdobywając tytuły Mistrza Polski w grze pojedynczej i podwójnej oraz wygrywając szereg turniejów ogólnopolskich na terenie kraju. Pracuje w klubie KS Mostostal Zabrze od 1991r i odpowiada za szkolenie chłopców.

Sukces zawodników KS Mostostal w Narodowych Mistrzostwach Polski - 11.04.2014

W dniach 15.03-19.03.na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego w Chorzowie odbyły się Halowe Narodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w tenisie ziemnym Reprezentanci KS Mostostal Zabrze zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal podczas tych zawodów.
Tytuły Halowego Mistrza Polski zdobyli Kazimierz Listek w kategorii + 65 lat i Roman Mrozek w kategorii +70 lat. Natomiast II miejsce zajął Marcin Cwalina w kategorii + 40 lat.
Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom
Kazimierz ListekRoman MrozekMarcin Cwalina
Grający także na naszych kortach Piotr Swatek w parze z Bogusławem Dudą z Sosnowca zdobył vice-mistrzostwo w grze deblowej w kategorii +55 lat.

Ruszają zapisy do ligi tenisowej Mostostal 2014 - 24.03.2014

ubiegłoroczni zwycięzcy ligi oldboyów Jak co roku na 13 kortach klubu Mostostalu w Zabrzu ul. Piłsudskiego rozegrana zostanie liga tenisowa. Początek rozgrywek w drugiej połowie kwietnia 2014. W tym roku zostanie nieco zmieniona formuła ligi. Rozgrywki ligi zostaną uatrakcyjnione poprzez umieszczenie wszystkich informacji w komputerze internetowym /serwer rozgrywek/. Dzięki temu każdy kto ma dostęp do internetu na bieżąco będzie mógł śledzić losowania /kojarzenie par w każdej rundzie/, wyniki meczów oraz „odświeżaną” po każdym meczu tabelę.
Gwarantujemy zdyscyplinowanie uczestników pod kątem podejmowania gry poprzez system powiadomień sms-owych o czekających ich meczach i nieprzekraczalnym terminie ich rozegrania .
Nowością jest także, że do ligi będzie można przystępować także podczas trwania rozgrywek. W każdej rundzie gracz ma za przeciwnika o podobnej „sile ognia”.
Zwycięzcą ligi zostaje gracz, który zdobył najwiekszą ilość punktów podczas rozgrywek.
Nie przewiduje sie rozegrania "dogrywki" w postaci mastersa.
W tym roku będą ligi:
1.Tenisowa ekstraklasa - dla byłych zawodników, trenerów i graczy zawansowanych - zwycięzców turniejów, lig i rozgrywek ATŚ
2. Liga Mostostal gr.A - dla graczy zawansowanych mających za sobą starty w lidze lub innych turniejach.
3. Liga Mostostal gr. B - dla graczy o poziomie gry podstawowym.
4.Deblowa liga oldboyów dla par, których suma wieku wynosi co najmniej 100 lat /lub mniej dla mikstów i debli kobiecych/
5. Liga Mostostal kobiet
Więcej szczegółów tutaj
Przejdź do strony z zapisami i zapisz się on-line. Zobacz stronę rozgrywek.

Zima za nami - korty ziemne są gotowe do gry - 22.03.2014

W tym roku aura obeszła sie bardzo łaskawie z nami. Nie czekając zatem do końca kalendarzowej zimy przystąpiliśmy do porządkowania i wałowania kortów. Korty wyrównano, posypano świeżą mączką i naniesiono linie. Koniec konców pierwsze cztery "górne korty" były czynne w dniu 28 lutego !!! Sukcesywnie udostępniano pozostałe korty tak, że obecnie mamy 10 kortów czynnych.

Zapraszamy entuzjastów tenisa na korty.

Póki co obowiązuje ubiegłoroczny cennik:

- do godz.15.00 oraz w sb i nd po 15.00 - 10zł/h

- po 15.00 i do 15.00 w sb i nd - 24 zł/h

Sukcesy Tenisowe zawodników KS Mostostal Zabrze w Halowych MP do lat 21 - 11.03.2014

Na rozegranych Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie w Toruniu do lat 21 w dn. 24.02.14 do 02.23.14. zawodnicy KS Mostostal Zabrze zdobyli dwa medale .Patrycja Maślanka 17 latka wywalczyła II miejsce (srebrny medal) w grze podwójnej Kobiet a Maciej Kazanowski III miejsce (brązowy medal) w grze podwójnej Mężczyzn, są to pierwsze medale zdobyte przez tych zawodników w kategorii Seniorów .Trenerem prowadzącym jest Ignacy Urbański

Zwyciężczynie turnieju HOTK SERIA 1 Skrzatki - 3.03.2014

Pierwsze miejsce zajęła Weronika Renke z UKT WINNER Kraków
Drugie miejsce zajęła Saska Wiktoria również z UKT WINNER Kraków.

Komunikat turniejowy - 19.02.2014

1. Nazwa turnieju: OTK w grupach
2. Kategoria wiekowa: MĘŻCZYŹNI
3. Miejsce rozgrywania: KS Mostostal Zabrze, ul. Piłsudskiego 83
4. Organizator turnieju: Klub Sportowy Mostostal Zabrze , 41-800 Zabrze, Piłsudskiego 83
5. Zgłoszenia: Klub Sportowy Mostostal Zabrze , 41-800 Zabrze, Piłsudskiego 83 tel. 032/ 271-48-13

Sukcesy w Plebiscycie Głosu Zabrza - 18 lutego 2014

Odbyła się 32 edycja Głosu Zabrza na Najlepszego Sportowca i Trenera w Roku 2013 w Zabrzu.

Nasz klub był reprezentowany przez Vice-Mistrzynie w grze pojedynczej do lat 16 Patrycje Maślankę i trenera Ignacego Urbańskiego.
Patrycja Maślanka na 23 sportowców nominowanych zajęła wysokie 10 miejsce.
Trener Ignacy Urbański na 20 nominowanych 6 miejsce.

Uroczystość podsumowująca wyniki odbyła się na hali MOSIR przy ulicy Matejki. Wyróżnieni otrzymali nagrody i upominki, które wręczała Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Ukoronowaniem imprezy był Bal Sportowca.

Gratulacje dla naszych reprezentantów za zajęcie wysokich miejsc w tak szacownym gronie zabrzańskiego sportu.

OTK 2 Wrocław - 22 stycznia 2014

Karolina wzięła udział w turnieju OTK 2 we Wrocławiu w dniach 20-23.12, gdzie zajęła 2 miejsce. W drodze do finału pokonała 4 zawodniczki: Kotylak Marcelinę, Kopel Amelię, Gołaś Olgę, Czarnecką Julię, w finale uległa pierwszej rozstawionej Martynie Gajoch.