Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


Międzynarodowy Turniej Seniorów ITF Zabrze Cup - 06.07.2016


ubiegłoroczni zwycięzcy w kategorii debel +65 Waclaw DASZKIEWICZ (POL) / Andrzej GUMIŃSKI (POL)   I miejsce /z lewej/  Edward JAWORSKI (POL) / Edward ŻOTKIEWICZ (POL) II miejsce

Zapraszamy na turniej seniorów w ramach ITF Seniors


W dniach 23-26 lipca 2016r. na kortach KS Mostostal w Zabrzu przy ul. Piłsudskiego 83 odbędzie się międzynarodowy turniej ITF Seniors pod nazwą Mostostal Zabrze Cup. W turnieju oprócz graczy z Polski zagrają m.in. zawodnicy z Australii, USA, Niemiec, Holandii, Rosji, Czech, Słowacji. Weźmie w nim udział około 100 tenisistów. Gracze, tak panowie jak i panie, zagrają w 8 kategoriach wiekowych /co 5 lat/. Najmłodsi muszą mieć skończone 35 lat, najstarsi 70.
Jak mówi dyrektor turnieju Ignacy Urbański oprócz gier singlowych są przewidziane także gry deblowe. Punkty zdobywane w tym turnieju liczą się do klasyfikacji światowej Międzynarodowej Federacji Tenisa ITF podobnie jak wśród profesjonalistów w ATP. Tym bardzie, że w tym roku zabrzański turniej otrzymał wyższa trzecią rangę turniejową. W ciągu dwóch lat ranga wzrosła o 2 stopnie. Jest to turniej podobny do dawnych turniejów Amatorskiego Tenisa Polskiego /ATP /z tym, że mogą też grać gracze z zagranicy. W większości w turnieju zagrają zaawansowani amatorzy. Trzeba przyznać, że gdy się gra na poziomie zaawansowanym to w wieku seniorskim dawny zawodnik jest "do ogrania".
Każdy mecz rozgrywany będzie nowymi piłkami pod okiem profesjonalnych sędziów /głównego i strefowych/.
Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne - tylko nieco niższe niż na Wimbledonie -:) Udział potwierdziło wielu aktualnych mistrzów Polski w swych kategoriach. Zapowiada się interesująca rywalizacja.
Oficjalne otwarcie turnieju będzie w sobotę natomiast w niedzielę około godz. 18.00 będzie players party połączone z grillem.
Gry na obiekcie KS Mostostal będą się odbywały od soboty do wtorku od godz. 9.00 do zmroku. Wstęp na korty jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich entuzjastów tenisa do śledzenia rozgrywek.
Kontakt: dyrektor Ignacy Urbański 604-122-638,
e-mal: nadal13@o2.pl
media kontakt: Hieronim Kowalski 601-502-369
e-mail: chiromancja@gmail.com


Zapisy do letniej ligi tenisowej Mostostal 2016 - 24.04.2016


Ruszają zapisy do tenisowej ligi Mostostal


zakończenie ligi tenisowej Mostostal Zabrze Jak co roku na 13 kortach klubu Mostostalu w Zabrzu ul. Piłsudskiego rozegrana zostanie liga tenisowa.Początek rozgrywek - pierwsze kojarzenie przed majowym weekendem. Rozgrywki ligi zostały uatrakcyjnione poprzez umieszczenie wszystkich informacji w komputerze internetowym /serwer rozgrywek/. Dzięki temu każdy kto ma dostęp do internetu na bieżąco będzie mógł śledzić losowania /kojarzenie par w każdej rundzie/, wyniki meczów oraz „odświeżaną” po każdym meczu tabelę.
Gwarantujemy zdyscyplinowanie uczestników pod kątem podejmowania gry poprzez system powiadomień sms-owych o czekających ich meczach i nieprzekraczalnym terminie ich rozegrania .
Nowością jest także, że do ligi będzie można przystępować także podczas trwania rozgrywek. W każdej rundzie gracz ma za przeciwnika o podobnej „sile ognia”.
Zwycięzcą ligi zostaje gracz, który zdobył największą ilość punktów podczas rozgrywek.
Nie przewiduje sie rozegrania "dogrywki" w postaci mastersa.
Podobnie jak w poprzednich latach ligą opiekuje się sędzia koordynator Hieronim Kowalski, chiromancja@gmail.com, tel.601-502-369

W tym roku będą ligi:

 • Tenisowa ekstraklasa - dla byłych zawodników, trenerów i graczy zawansowanych - zwycięzców turniejów, lig i rozgrywek ATŚ

 • Liga Mostostal gr.A - dla graczy zawansowanych mających za sobą starty w lidze lub innych turniejach.

 • Liga Mostostal gr. B - dla graczy o poziomie gry podstawowym.

 • Liga Mostostal Seniorów - dla graczy którzy w 2016r. kończą 50 lat i starszych.

 • Deblowa Liga Oldboyów dla par, których suma wieku wynosi co najmniej 100 lat /lub mniej dla mikstów i debli kobiecych/

 • Liga Mostostal Kobiet

 • NOWOŚĆ Liga deblowa open - bez ograniczeń wiekowych, również dla byłych zawodników i trenerów/instruktorów/


 • Przejdź do strony z zapisami i zapisz się on-line.


  Kolejne zwycięstwo Martyna Pawelskiego - 16.02.2016


  Martyn w towarzystwie pokonanego Gabriela Matuszewskiego Martyn w gronie zwycięzców turnieju
  W dniach 05-09.02 odbył się w Poznaniu turniej OTK Super Seria ( ranga 2 )
  Duży sukces odniósł w nim nasz zawodnik Martyn Pawelski. W grze pojedynczej bez straty seta dotarł do finału gdzie pokonał 6:1 , 6:2 Gabriela Matuszewskiego z Olsztyna. W finale gry podwójnej wraz z Piotrem Siekanowiczem z Wrocławia po zaciętej walce przegrali w supertiebreaku 10-12.
  Gratulacje dla zawodnika i trenerów.
  Życzymy dalszych sukcesów.


  Dwa medale Mistrzostw Polski dla Martyna Pawelskiego - 02.02.2016


  skrzaty uczestniczące w Halowych Mistrzostwach Polski
  Martyn Pawelski zawodnik KS Mostostal Zabrze odniósł duży sukces na odbywających się w dniach 04-10.01.2016 Mistrzostwach Polski do lat 12 w tenisie ziemnym, czyli w grupie skrzatów. Mistrzostwa odbyły się w Puszczykowie w Centrum Tenisowym "Angie", czyli tam gdzie na co dzień trenuje tegoroczna triumfatorka Australian Open Angelika Kerber.
  Od pierwszej rundy walka o medale była zacięta. W pierwszej rundzie Martyn wylosował zawodnika gospodarzy któremu na trybunach kibicowało kilkadziesiąt osób. Po przegranym pierwszym secie i obronie 2 piłek meczowych Martyn wygrał kolejnego seta i spotkanie rozstrzygnął supertiebreak wygrany przez Martyna 10 : 4 . W kolejnym meczu Martyn pokonał Mateusza Okrzesika z Żywca 6:2, 6:2. , a w ćwierćfinale Gabriela Matuszewskiego w dwóch setach 6:2, 6:2. Niestety w półfinale po zaciętej walce przegrał z Filipem Pieczonką 3:6, 2:6. W grze podwójnej wraz z Adamem Kuligiem z Warszawy zdobył brązowy medal.
  Kolejnym sukcesem Martyna zakończył się Ogólnopolski Turniej Skrzatów w Krośnie Prince Cup ( 30-31.01). Martyn zajął I miejsce w singlu.
  Gratulujemy Martynowi i trenerce!
  Kolejne osiągnięcia Karoliny Bartusek - 01.02.2016


  Karolina Bartusek brała udział w Mistrzostwach Polski do lat 14. Karolina zaprezentowała się z dobrej strony zważywszy, że ma skończone dopiero 12 lat.
  Halowe Mistrzostwa Polski do lat 14 odbyły się na kortach POZ BRUK Sobota w dniach 13-17 stycznia. Karolina wraz ze swoją deblową partnerką Zuzanną Smejlis z klubu Promasters Szczecin zdobyły wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej! Po drodze do finału rozegrały zacięte mecze pokonując m.in debel rozstawiony z nr 2 Wiktorię Saska i Weronikę Ejsmont w trzech setach 6:1 4:6 12:10. W finale musiały już uznać wyższość swoich starszych koleżanek Weroniki Baszak i Aleksandry Wierzbowskiej.
  W singlu Karolina przegrała w ćwierćfinale ze swoją rówieśniczka Polą Wygonowską wielokrotną Mistrzynią Polski do lat 10 i 12.
  W ostatni weekend tj. 22-26 stycznia Karolina grała w turnieju OTK SS Młodzików w Stalowej Woli. Rozegrała cztery mecze wygrywając po drodze m.in z zawodniczkami z pierwszej dziesiątki do lat 14 Weroniką Ejsmont i Alicją Niedźwieńską. W finale Karolina wygrała 6:4 6:4 z Adą Piestrzyńską z klubu KT Legia Warszawa, która zaliczyła również bardzo dobry występ, wygrywając w drugiej rundzie z rozstawioną nr 1 Zuzanną Szczepańską.
  Gratulujemy naszej zawodniczce!


  Nasi wychowankowie znowu wygrywają!!! - 10.01.2016


  Karolina i Martyn świetnie zagrali w Supermasters PZT


  Karolina Bartusek W dniach 19-21 grudnia 2015 roku w Toruniu odbył się Ogólnopolski Turniej Supermasters PZT Skrzatów. Turniej rozgrywany był pośród najlepszych krajowych zawodników w tej kategorii w 2015 roku. KS Mostostal był reprezentowany przez Karolinę Bartusek i Martyna Pawelskiego.
  Karolina Bartusek wygrała wszystkie mecze i zajęła najwyższe pierwsze miejsce w kategorii do lat 12. W całym turnieju oddała tylko 9 gemów rywalkom.
  Martyn Pawelski natomiast zajął 4 miejsce w kategorii do lat 11.
  Zawodnikom oraz trenerce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w 2016 roku.

  Sukcesy Karoliny w Turniejach OTK ! - 07.12.2015


  Karolina Bartusek nadal zwycięża


  Karolina Bartusek Karolina Bartusek udanie zaczęła starty w turniejach halowych od zwycięstwa w turnieju OTK do lat 14 w Łęcznej w dniach 27.11.-01.12.15. Podopieczna trenerki Mariny Jeszczenko okazała się najlepsza w grze pojedynczej. W finale pokonała Lenę Takmadzan 6/3 6/3.
  Natomiast startując w turnieju OTK do lat 16 w Chorzowie dniach 20.11.-24.11.15./kategorii o 2 lata wyższej niż jej wiek!!!/ Karolina zajęła III miejsce ulegając po zaciętym meczu starszej o 2 lata Aleksandrze Nadajewskiej 5/7 4/6.
  Kolejny sukces Karolina odniosła w Łęcznej. W dniu 30.11.2015 na OTK do lat 14, zajęła I miejsce w singlu oraz 2 miejsce w deblu. Karolina rozegrała 4 mecze po drodze pokonując pierwszą rozstawioną Wiktorię Saska 6/2 6/0, a następnie Ulę Nebelską i w finale Lenę Takmadżan 6/3 6/3.
  Wiadomość z ostatniej chwili!
  Na turnieju OTK ranga 3 rozgrywanym 04-08.12.2015 w Bytomiu na kortach KS Górnik Bytom w kategorii: młodzicy - do 14 lat Karolina w finale pokonała Częścik Nadię 6:1 6:1


  Sukcesy w Drużynowych Halowych Mistrzostwach Śląska ! - 06.12.2015


  Drużyna Skrzatek w składzie: Karolina Bartusek, Alicja Piontek i Zuzanna Merta awansowała do Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 11-13.12.15.na Kortach KS Mostostal w Zabrzu.
  W walce o awans drużyna pokonała zespół z Radzionkowa 3:0 oraz Adventage Bielsko-Biała 2:1. Liderem zespołu jest Karolina Bartusek ,która wygrała wszystkie mecze singlowe oraz w grze podwójnej.
  Gratulacje i powodzenia w finale !!!
  Blisko awansu do Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski byli chłopcy w kategorii do lat 12 w składzie: Pawelski Martyn, Gania Dominik, Michałowski Tadeusz. W pierwszej rundzie pokonali Sport-Med Zabrze 2:1, w drugiej rundzie AZS Wrocław 3:0. W decydującym spotkaniu przegrali z KKT Kraków 0:3.  Doskonałe rezultaty na turniejach naszego wychowanka - 06.12.2015


  Sukcesy Martyna Pawelskiego


  Wychowanek naszego klubu Martyn Pawelski startując w turniejach ogólnopolskich do lat 12 zajął II miejsce na OTK w Zabrzu odbywającym się w dniach 13.11.-17.11.15. Turniej był rozgrywany wśród 32 graczy. Martyn w doskonałym stylu awansował do finału gdzie pechowo przegrał z Grzegorzeckim Oskarem (Tenis Club Warszawa)2/6 6/4 10/7.
  Natomiast na turnieju w Chorzowie w dniach 27.11.-01.12.15. uległ w finale Orlikowskiemu Aleksandrowi (Łódz) 6/4 6/2.
  Gratulacje za bardzo dobre wyniki !!!


  Zakończenie letniej ligi tenisowej Mostostal - 27.09.2015


  zakończenie ligi tenisowej Mostostal Zabrze W sobotę 26.09.2015 podsumowaliśmy ligę tenisową Mostostalu 2015. W lidze grało blisko 130 osób w pięciu kategoriach singlowych i jednej deblowej. W sześciu grupach zagrali zawodnicy z Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Sosnowca i Zabrza. Udział w rozgrywkach ligowych był dużym przeżyciem dla wielu z nas. Niektórzy grali na punkty po raz pierwszy w karierze. Trema nie dziwi bo liga tenisowa Mostostalu jest najwiekszą ligą na południu Polski, a udział w niej zaszczytem.
  Dla wszystkich, którzy przybyli przygotowany został poczęstunek z grilla. Chętni zagrali w mini turnieju singlowym. Jego zwycięzcą został Piotr Zarzecki i Bronisław Dziambor ex aequo.
  W przerwie turnieju vice-prezes KS Mostostal Ignacy Urbański wręczył zwycięzcom lig pamiątkowe puchary oraz upominki. Wcześniej ciekawostkami ligowymi z zebranymi podzielił się Hieronim Kowalski - organizator i opiekun ligi. Poinformował zebranych o planach ligowych podczas sezonu zimowego i zachęcał do korzystania z nowoczesnej hali klubowej. Nie obyło się bez grupowego zdjęcia zwycięzców wraz z pozostałymi uczestnikami grilla.
  Podsumowanie ligi za nami co nie oznacza, że liga zakończona. Dla sportu jak najbardziej można ,póki pogoda pozwala, rozgrywać zaległe mecze przy zniżkowych opłatach za kort.
  W poszczególnych ligach zwycięzcami zostali:
  Liga Kobiet
  1. Magda Stareczek
  2. Joanna Olszówka-Zarzecka
  3. Beata Rynkiewicz
  Ekstraklasa
  1. Michał Zawiła
  2.Jarosław Pineles
  3. Tomasz Wilkosz
  Liga A Mostostal
  1. Rudolf Długaj
  2. Rafał Kernert
  3.Tomasz Krawczyk
  Dla zwycięzców ligi przygotowano efektowne pucharyLiga Kobiet, od lewej Beata Rynkiewicz III m., Magdalena Stareczek I m.,Joanna Olszówka-Zarzecka II m.Ekstraklasa Mostostal. Od lewej Jarosław Pineles II m., Michał Zawiła I m.Liga Mostostal grupa A. Od lewej : Rudolf Długaj Im. Rafał Kernert II m., Tomasz Krawczyk IIIm.
  Liga Mostostal grupa B. Marcin Skwarek II miejsceLiga Seniorów. Od lewej: Joachim Gralok II m., Joachim Kuchta III m.Liga Debel Oldbojów. Od lewej Eugeniusz Będkowski IIIm., Bronisław Kopiec/Joachim Kuchta I m., Stanisław Górecki/Joachim Gralok II m.Mrs ligowego obiektywu Joanna Olszówka-Zarzecka
  Liga B Mostostal
  1. Rafał Soja
  2. Marcin Skwarek
  3. Krzysztof Maliszewski
  Liga Seniorów
  1. Piotr Swatek
  2. Joachim Gralok
  3. Joachim Kuchta
  Liga Deblowa Oldboyów
  1. Joachim Kuchta/Bronisław Kopiec
  2. Stanisław Górecki/Joachim Gralok
  3. Eugeniusz Będkowski/Piotr Swatek
  Dziękuje wszystkim uczestnikom ligi za wspólną zabawę oraz słowa uznania. Cieszę się, że poznałem nowych entuzjastów tenisa. Zapraszam na Mostostal na ligę zimową 2015/2016. Planujemy na 3 kortach z nowoczesną nawierzchnią zorganizować ligę Ekstraklasa oraz ligę grupa B.
  Organizator Ligi Mostostal
  Hieronim Kowalski