Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


cennik - 10.10.2017


Zapraszamy do zakładki "cennik" - podane są ceny sezonu zimowego


Nowy sposób rezerwacji kortów ! - 10.10.2017


Miło nam poinformować, że od dnia dzisiejszego nasze korty są objęte systemem rezerwacyjnym @tenis4U.pl.
Każdy zainteresowany może przez stronę internetową lub przez aplikacje na telefony komórkowe
sprawdzić kiedy są wolne terminy i zarezerwować kort.
Zapraszamy do pobrania i korzystania z aplikacji lub zakładki "Rezerwacja kortów".


ZAPISY DO SZKÓŁEK TENISOWYCH - 24.08.2017


Klub Sportowy Mostostal Zabrze ogłasza zapisy dla dzieci i młodzieży chcących brać udział w szkoleniu tenisowym.
Zajęcia będą się odbywać od września 2017 do czerwca 2018r.
Treningi odbywają się 2 razy lub 3 razy w tygodniu w grupach 4-5 osobowych i prowadzone są przez trenerów Klubu Sportowego Mostostal Zabrze.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat klubu pod tel. 32/271-48-13
Zakończył się Międzynarodowy Turniej Seniorów Zabrze Cup 2017 - 26.07.2017


TURNIEJ ITF SENIORS ROSTRZYGNIĘTY


zwycięzcy w kategorii debel+55 od lewej Stefan Lungeanu/Asiek Resner II miejsce, Ignacy Urbański/Roman Wędrocha I miejsce W dniach 22.07-26.07.2017 na kortach klubu tenisowego Mostostal w Zabrzu odbył się turniej międzynarodowy ITF Seniors rangitrzeciej „Mostostal Zabrze Cup”. Gracze rywalizowali w 12 kategoriach singlowych : 10 przedziałów wiekowych męskich i dwa kobiece oraz 4 deblowych. Udział wzięło 103 zawodników i zawodniczek z m.in. z Włoch, Węgier, Rumunii, Czech, Niemiec i Słowacji. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W poszczególnych kategoriach wiekowych startowali aktualni Mistrzowie Polski oraz zawodnicy z pierwszej setki rankingu ITF seniors. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Relację z zawodów zrealizowała TV Zabrze. Można się z nią zapoznać np. w internecie.
Z klubu KS Mostostal w swoich kategoriach zwyciężyli Ignacy Urbański w kat.+60, Roman Mrozek w kat.+65, Kazimierz Listek w kat.+70.


przedstawiciel KS Mostostal Roman Mrozek zwycięzca w kategorii +65 przedstawiciel KS Mostostal Ignacy Urbański /dyrektor turnieju/ zwycięzca w kategorii +60 przedstawiciel KS Mostostal Kazimierz Listek zwycięzca w kategorii +70 Sławomir Mincewicz i Hieronim Kowalski przed meczem w kategorii +55


Wyniki turnieju :
Mężczyźni :
+35 lat I m. Tomasz Pasamonik     II m. Klasen Sven  (Niemcy)
+40 lat I m. Maciej Bańdo   II m. Wojciech Winiarski
+45 lat I m. Sieniawski Krzysztof II m. Andrzej Gąsienica-Roj
+50 lat I m. Arkadiusz Wojtala        II m. Mario Pastore (Włochy)
+55 lat I m. Adam Sakwerda II m. Tomasz Wawrzyniak
+60 lat I m. Ignacy Urbanski /KS Mostostal/  II m. Stefan Lungeanu (Rumunia)
+65 lat I m. Roman Mrozek /KS Mostostal/ II m. Władysław Króliczak
+70 lat I m. Kazimierz Listek /KS Mostostal/      II m. Zygmunt Dobrosz
+75 lat I m. Bronisław Wileński     II m. Władysław Kucmierczyk
+80 lat I m. Aleksander Deńca   II m. Czesław Łyp
Kobiety:
 +40 lat I m. Małgorzata Schmidt  II m. Ewa Sakwerda
 +66 lat I m. Gabriela Sławik    II m. Barbara Szymańska

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Nie było spornych piłek ,organizacja wzorowa a obiekt przygotowany był  starannie do turnieju. Nad całością czuwał dyrektor turnieju Ignacy Urbański. Punktem kulminacyjnym zawodów była impreza integracyjna "Players party" przy grillu. Domowy smalec i ogórki kiszone okazały się ogromną atrakcją dla cudzoziemców.


Sukces Karoliny Bartusek! - 19.06.2017


Na Mistrzostwach Polski młodzików do lat 14-tu nasza młoda zawodniczka Karolina Bartusek wywalczyła brązowy medal w singlu i złoty medal w deblu w parze z Zuzanną Kubacha. Serdecznie gratulujemy zawodniczce i jej trenerce Marinie Jeszczenko !WIELKI SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA !!! - 03.06.2017


Zwycięstwo Martyna Pawelskiego w turnieju LONGINES-FUTURE-TENIS ACES!


Wygrana w finale to największy sukces Polaka w tych rozgrywkach !Jesteśmy dumni że jest to zawodnik naszego klubu. Gratulujemy !

Od lewej: Chak Lam Coleman Wong, Martyn Pawelski, Andre Agassi i Alex Corretja
Nasz zawodnik na Roland Garros - 02.06.2017


Nasz zawodnik Martyn Pawelski reprezentuje godnie nasz kraj i klub na zawodach Longines-future-tennis - w swojej grupie zajął II-gie miejsce i będzie grał w ćwierćfinale!To wielki sukces naszego młodego zawodnika! Wszyscy trzymamy mocno kciuki i życzymy finału!

Z ostatniej chwili ! Martyn wygrał i jest w półfinale ! jeszcze jeden malutki kroczek...


18:50, Wygrana! Martyn w wielkim finale! Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale w dniu jutrzejszym!

Wielki sukces Martyna Pawelskiego - 10.04.2017


Z przyjemnością i dumą informujemy, że zwycięzcą turnieju Longines Future Tenis Aces został zawodnik naszego Klubu Martyn Pawelski, który w finale po zaciętym pojedynku pokonał Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego 5/4 (1) 5/3.
Gratulujemy Martynowi i życzymy udanego występu w Paryżu.Nowe władze Klubu - 07.04.2017


Na Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Zebraniu Członków Klubu które odbyło się w dniu wczorajszym wybrane zostały nowe władze Klubu.
Oto nowy skład Zarządu:
Andrzej Węglarz - Prezes Zarządu Klubu
Członkowie Zarządu :
Marina Jeszczenko, Józef Kozdry,Marian Pardela,Stanisław Prentki , Zbigniew Żyrek, Ignacy Urbański, Ireneusz Dobrowolski

Jednocześnie Walne Zebranie Członków Klubu zatwierdziło zmiany w Statucie Klubu dotyczące m.in. zmiany nazwy Klubu - nowa nazwa to Klub Tenisowy Zabrze i obowiązywać będzie od 1-go stycznia 2018 roku.Początek sezonu Martyna Pawelskiego - 29.03.2017


W 2017 Martyn rozpoczął rywalizację w kategorii młodzików ( do 14 lat ). Jako 13 latek z powodzeniem rywalizuje ze starszymi kolegami. W dwóch turniejach OTK w Bielsku Białej i Zielonej Górze wygrał finały gry podwójnej.
Bielsko BiałaOTK Zielona GóraZielona Góra
Na turnieju OTK rozgrywanych w Zabrzu doszedł do finału gry pojedynczej i wygrał finał debla.

W dniach 07-12 marca Martyn startował w turnieju Tennis Europe w niemieckim Isernhagen. W grze pojedynczej niestety nie udało się awansować do turnieju głównego , natomiast w grze podwójnej awansował do półfinału.

W dniach 8-9 kwietnia Martyn dostał zaproszenie i będzie grać polskie eliminacje do turnieju Longines Future Tennis Aces które odbędą się w Warszawskim klubie ECT. Trzymamy wszyscy kciuki i życzymy sukcesów.