Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


Sukcesy naszych wychowanków - 12.11.2014


Sukcesy w Pucharze Śląska Karoliny i Martyna


Karolina Bartusek i Martyn Pawelski oraz ich trenerka Marina Jeszczenko W Bytomiu w dn 11.12.14. odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych zawodników naszego regionu w letnim cyklu rozgrywek o Puchar Śląska w sezonie 2014. Turnieje odbywały się od maja do września w różnych miastach naszego regionu Żywiec,Częstochowa,Zabrze,Bytom,Katowice,Chorzów,Tychy). Zawodnicy naszego kluby wygrali kategorię do lat 12 dziewcząt Karolina Bartusek i chłopców Martyn Pawelski oraz trzecie miejsce zajęła Cetera Alicja do lat 9 gratulacje dla naszych mistrzów. Zyczymy sukcesów w następnym roku!
/h.k./


Złota Patrycja Maślanka - 16.07.2014


Złoto na kortach
Patrycja Maslanka
Na Mistrzostwach Polski do lat 18 które były rozegrane w Sopocie w dn.08.07.do 13.07.14 zawodniczka KS Mostostal Patrycja Maślanka ,podopieczna trenera Ignacego Urbańskiego zdobyła złoty medal w grze podwójnej w parze z Joanną Zawadzką z Rzeszowa. Dziewczęta pokonały po dramatycznym meczu koleżanki z Łodzi W.Kulig i K.Silwanowicz 1/6 7/6 10/4.
W grze pojedynczej Patrycja dotarła do ćwierćfinału,gdzie po zaciętej walce uległa zawodniczce gospodarzy A.Bieńkowskiej. Jest to kolejny medal przywieziony z Mistrzostw Polski przez zawodniczkę zabrzańskiego klubu. Gratulacje dla zawodniczki i trenera.Grill ligowy - 15.06.2014


Grill ligowy na kortach Mostostalu
W sobotę 14 czerwca 2014 odbyło się integracyjne spotkanie ligowiczów przy grillu. W ramach spotkania zorganizowany został mini turniej deblowy ze zmiennym partnerem oraz uczestnicy wzięli udział w konkursach zręcznościowych.
Trzeba powiedzieć, że pogoda napędziła nam sporo strachu. Dwukrotne ulewy zrobiły swoje. Wszystkie turnieje ATŚ w sobotę na innych śląskich obiektach zostały przerwane ale u nas dzięki staraniom Zbyszka Dąbrowskiego udało się przygotować kilka kortów na naszą zabawę.
Niektórzy z uczestników zagrali w turnieju. Wzięło w nim udział 16 zawodników. Formuła zawodów była taka, że mecz wygrywała para, która zwyciężyła w dwóch supertiebreak’ach. I tak graliśmy przez cztery rundy, zmieniając partnera w każdej aż do wyłonienia zwycięzcy.
Zwycięzcą turnieju został Ignacy Urbański - zawodnik ekstraklasy. Drugie miejsce zajął Rafał Kernert /grupa A/, a trzecie Ryszard Zajma /debel oldbojów/.
Podczas przerwy w turnieju posililiśmy się przy grillu oraz uzupełniliśmy płyny w organizmie. Do zabawy włączyli się pozostali uczestnicy imprezy i rozegrano kilka konkursów zręcznościowych:
1. Rzut piłka tenisową do kosza trenerskiego - najlepszy był Zbigniew Dąbrowski
2. „Łapanie” zaserwowanej przez partnera piłki do kołpaka - najlepszy duet to Ireneusz Dobrowolski i Andrzej Węglarz
3. Podbijanie piłki tenisowej ramą rakiety - zwyciężył Rafał Kernert
4. Kręcenie hula-hop - zwyciężyła Beata Rynkiewicz
5. Przenoszenie piłek na rakiecie do tyłu, wokół kortu - Joachim Kuchta
6. I najzabawniejsza konkurencja drużynowa: podawanie w grupie puszki z piłkami - jeden do drugiego ustawionych w rzędzie bez użycia rąk, metodą „kolanową”. Zwyciężyła drużyna Beaty Rynkiewicz.

Karczek, pierś czy kiełbaska? Było w czym wybierać!Marek, Zbyszek, Paweł i Bogdan własnie zakończyli mecz. Prawda , że nie widać kto przegrał?Beata żongluje piłką tenisową. Bogdan szuka koncentracji przed meczemMarek Dąbrowski usiłuje trafić piłką do kosza
Ulubienice uczestników grilla Ola i Beata kręcą hula hopemIgnacy właśnie złapał do kołpaka zaserwowaną piłkę. Podawał prezes Janusz SiechHieronim przyjął złą metodę podawania puszki z piłkami  i zaraz będzie katastrofaBronek Kopiec uważnie przenosi do celu piłki na rakiecie. Z przeciwnej strony podąża Joachim Kuchta

Zwycięzcy konkursów otrzymali upominki.
Zabawa była udana, humory wszystkim dopisywały, chętnie zgłaszaliśmy się do konkursów.
Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom turnieju oraz odbyła się ceremonia truskawkowa - poczęstunek świeżymi truskawkami z plantacji w Księżym Lesie dla wszystkich. Słowem prawdziwy Wimbledon.Następny grill już we wrześniu na zakończenie ligi!
Podziękowania dla organizatorów :Ignacego Urbańskiego, Hieronima Kowalskiego - wodzireja oraz Andrzeja Kasprzaka, który przygotował potrawy.Martyn Pawelski vice-mistrzem Śląska skrzatów - 5.06.2014Na odbywających się w sobotę i niedzielę Mistrzostwach Śląska Skrzatów ( do 12 lat ) II miejsce w grze pojedynczej i I w grze podwójnej zdobył niespełna 10 letni zawodnik Klubu Mostostal Zabrze Martyn Pawelski. Wielkie brawa !!!


Kolejne sukcesy Patrycji !!! - 12.05.2014


Kolejne sukcesy naszej Patrycji

Patrycja Maslanka Patrycja Maslanka Miło nam poinformować, że Patrycja Maślanka, podopieczna trenera Ignacego Urbańskiego, na turnieju ogólnopolskim juniorów który się odbył na na naszych kortach w dniach 28.4.-01.05.14. odniosła kolejny sukces.
Patrycja zdobyła drugie miejsce w grze pojedynczej przegrywając w finale z Zawadzką Joanną 0/2 ale wygrała grę podwójną w parze z Sylwanowicz Karoliną.
Gratulacje dla zawodniczki i trenera!!
Sukces zawodników KS Mostostal w Narodowych Mistrzostwach Polski - 11.04.2014


W dniach 15.03-19.03.na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego w Chorzowie odbyły się Halowe Narodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w tenisie ziemnym Reprezentanci KS Mostostal Zabrze zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal podczas tych zawodów.
Tytuły Halowego Mistrza Polski zdobyli Kazimierz Listek w kategorii + 65 lat i Roman Mrozek w kategorii +70 lat. Natomiast II miejsce zajął Marcin Cwalina w kategorii + 40 lat.
Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom
Kazimierz ListekRoman MrozekMarcin Cwalina
Grający także na naszych kortach Piotr Swatek w parze z Bogusławem Dudą z Sosnowca zdobył vice-mistrzostwo w grze deblowej w kategorii +55 lat.
Sukcesy Tenisowe zawodników KS Mostostal Zabrze w Halowych MP do lat 21 - 11.03.2014


Na rozegranych Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie w Toruniu do lat 21 w dn. 24.02.14 do 02.23.14. zawodnicy KS Mostostal Zabrze zdobyli dwa medale .Patrycja Maślanka 17 latka wywalczyła II miejsce (srebrny medal) w grze podwójnej Kobiet a Maciej Kazanowski III miejsce (brązowy medal) w grze podwójnej Mężczyzn, są to pierwsze medale zdobyte przez tych zawodników w kategorii Seniorów .Trenerem prowadzącym jest Ignacy Urbański
Zwyciężczynie turnieju HOTK SERIA 1 Skrzatki - 3.03.2014


Pierwsze miejsce zajęła Weronika Renke z UKT WINNER Kraków
Drugie miejsce zajęła Saska Wiktoria również z UKT WINNER Kraków.
Sukcesy w Plebiscycie Głosu Zabrza - 18 lutego 2014


Odbyła się 32 edycja Głosu Zabrza na Najlepszego Sportowca i Trenera w Roku 2013 w Zabrzu.

Nasz klub był reprezentowany przez Vice-Mistrzynie w grze pojedynczej do lat 16 Patrycje Maślankę i trenera Ignacego Urbańskiego.
Patrycja Maślanka na 23 sportowców nominowanych zajęła wysokie 10 miejsce.
Trener Ignacy Urbański na 20 nominowanych 6 miejsce.

Uroczystość podsumowująca wyniki odbyła się na hali MOSIR przy ulicy Matejki. Wyróżnieni otrzymali nagrody i upominki, które wręczała Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Ukoronowaniem imprezy był Bal Sportowca.

Gratulacje dla naszych reprezentantów za zajęcie wysokich miejsc w tak szacownym gronie zabrzańskiego sportu.


OTK 2 Wrocław - 22 stycznia 2014


Karolina wzięła udział w turnieju OTK 2 we Wrocławiu w dniach 20-23.12, gdzie zajęła 2 miejsce. W drodze do finału pokonała 4 zawodniczki: Kotylak Marcelinę, Kopel Amelię, Gołaś Olgę, Czarnecką Julię, w finale uległa pierwszej rozstawionej Martynie Gajoch.