Grill ligowy. Zakończenie ligi zimowej 2016/2017Puchary, dyplomy oraz nagrody przygotowane do wręczenie zwycięzcom ligi zimowejNa zdjęciu od lewej Hieronim Kowalski oragnizator ligi Mostostal oraz Alojzy Mierzwa dyrektor KS MostostalLiga zimowa open. Od lewej Dariusz Kotuchna /Mikołów/ III miejsce, Joachim Gralok /Zabrze/ I miejsceLiga zimowa ekstraklasa. Od lewej Sławomir Markowicz I miejsce, Bartek Stebel III miejsce, Ignacy Urbański II miejsce - wszyscy z Zabrza
W sobotę 24.06.2017 na naszych kortach odbył się grill ligowy. Podczas grilla podsumowaliśmy ligę zimową. Zimowa liga tenisowa Mostostal zgromadziła 50 graczy, którzy rywalizowali w dwóch grupach. W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Liga Open:
Joachim Gralok I miejsce
Maciej Jaglarz II miejsce
Dariusz Kotuchna III miejsce
Ekstraklasa:
Sławomir Markowicz I miejsce
Ignacy Urbański II miejsce
Bartek Stebel III miejsce
Puchary wręczyli dyrektor klubu Alojzy Mierzwa oraz Hieronim Kowalski organizator i sędzia naczelny ligi.
Na graczy czekał poczęstunek : świeże dorodne truskawki, kawa, napój na"ż", pyszne domowe wyroby z grilla. Dopisywały humory, a i aura w tym roku była dla nas łaskawa.
Większość uczestników wzięła udział w turnieju deblowym. Dla uatrakcyjnienia formuły przyjęto zasadę, że połowa "mocniejszych" graczy była rozstawiona, z drugiej połowy do graczy rozstawionych dolosowywano partnerów. Graliśmy mecze do dwóch wygranych tiebreaków, najpierw w grupach, potem półfinały i na końcu finał.
W turnieju zwyciężyła para Dariusz Kotuchna/Bartek Stebel, którzy pokonali 2:0 w finale parę Magdalena Zachara/Wiesław Fajer. Trzecie miejsca zajęły pary: Rafał Kernert/Karol Watoła i Joachim Gralok/Adam Argalski.
Kolejny grill pod koniec września - podsumujemy wtedy ligę letnią.