Na naszych kortach rozgrywany był turniej kadetów cyklu Tennis Europe Zabrze Cup 2018.

W zawodach do lat 16 (korty ziemne, kategoria 2) w finałach gry pojedynczej Ada Piestrzyńska wygrała z Zuzanną Kubachą, a Piotr Kusiewicz przegrał z Czechem Danielem Siniakovem.

W grach podwójnych triumfowali: Zuzanna Kubacha i Zuzanna Szczepańska oraz Mateusz Kułakowski i Piotr Kusiewicz.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Piestrzyńska – Świerczyńska 6:3, 6:1; Samberger – Takmadżan 3:6, 6:4, 6:1; Bartusek – Jodłowska 6:1, 6:0; (6) Fedorova – Szynkowska 6:2, 6:1; (3) Gustowska – Zytova 7:5, 5:7, 6:3; Gołaś – Z. Witkowska 6:2, 6:3; Łężniak – Bajorek 6:3, 6:1; Mazurek – (7) Bednarz 6:1, 6:3; Turczuk – (5) W. Ejsmont 2:6, 6:2, 6:1; Krajewska – Kołowrotkiewicz 2:6, 7:5, 6:1; Lazar – Zamreba 7:6 (2), 6:3; (4) Szczepańska – Niewiadomska 6:1, 6:2; Timofeeva – (8) Jeschke 4:6, 7:6 (2), 7:6 (2); Szałek – Wawrowska 2:6, 7:5, 6:2; Szpakowska – Durska 6:3, 6:0; (2) Kubacha – Nebelska 3:6, 7:6 (3), 6:3.

Druga runda: Piestrzyńska – Samberger 6:4, 6:1; Bartusek – Fedorova 6:4, 6:3; Gustowska – Gołaś 4:6, 6:1, 6:2; Łężniak – Mazurek 6:0, 6:4; Turczuk – Krajewska 1:6, 6:0, 6:1; Szczepańska – Lazar 6:2, 6:3; Timofeeva – Szałek 6:3, 6:7 (2), 7:6 (4); Kubacha – Szpakowska 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Piestrzyńska – Bartusek 6:4, 6:2; Gustowska – Łężniak 6:4, 6:4; Szczepańska – Turczuk 2:6, 7:5, 6:1; Kubacha – Timofeeva 6:3, 6:1.

Półfinały: Piestrzyńska – Gustowska 6:1, 6:2; Kubacha – Szczepańska 6:3, 3:6, 6:1.

Finał: Piestrzyńska – Kubacha 6:4, 7:6 (2).


SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Siniakov – Krotowski 6:3, 6:4; Kułakowski – Sławik 6:4, 7:5; Kopcik – Matiyevich 6:4, 6:2; (6) Orlikowski – Pawelski 6:4, 6:4; (4) Veigert – Ohme 6:1, 6:1; Herok – Sopoliński 6:3, 6:1; Exner – Dójczyński 5:7, 7:6 (5) 6:4; (8) Dziopak – Tatera 6:1, 6:2; (7) Federowicz – Zdzuj 6:3, 6:0; Konovchuk – Strzałkowski 7:6 (2), 6:2; Szajrych – Szic 3:6, 6:3, 6:2; (3) Malis – Borzych 6:4, 6:1; Cisło – (5) Biskauskis 6:0, 6:1; Lis – Matuszczyk 2:6, 6:4, 6:1; P. Wiśniewski – Kresina 6:4, 1:6, 6:1; (2) Kusiewicz – Osomański 6:1, 7:6 (3).

Druga runda: Siniakov – Kułakowski 5:7, 6:3, 6:0; Orlikowski – Kopcik 6:0, 6:3; Herok – Veigert 7:5, 2:6, 6:1; Exner – Dziopak 6:1, 6:7 (5), 7:6 (2); Federowicz – Konovchuk 5:7, 6:3, 6:3; Szajrych – Malis 6:0, 7:5; Cisło – Lis 6:1, 6:2; Kusiewicz – P. Wiśniewski 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Siniakov – Orlikowski 6:4, 6:1; Exner – Herok 6:3, 6:1; Federowicz – Szajrych 1:6, 7:5, 6:3; Kusiewicz – Cisło 6:4, 6:3.

Półfinały: Siniakov – Exner 6:4, 4:6, 6:3; Kusiewicz – Federowicz 6:2, 6:0.

Finał: Siniakov – Kusiewicz 6:3, 6:3.


DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Kubacha/Szczepańska – bye; Świerczyńska/Z. Witkowska – Lazar/Zaremba 6:4, 6:3; (3) Fedorova/Szałek – bye; Durska/Łężniak/Ivanchenko 6:1, 7:5; Ejmont/Szynkowska – Samberger/Szpakowska 6:2, 7:6 (3); (4) Nebelska/Wawrowska – bye; Bartusek/Gustowska – Bajorek/Mazurek 6:3, 7:6 (3); (2) Bednarz/Jeschke – bye.

Ćwierćfinały: Kubacha/Szczepańska – Świerczyńska/Z. Witkowska 6:0, 6:4; Fedorova/Szałek – Durska/Łężniak 6:4, 6:2; Ejsmont/Szynkowska – Nebelska/Wawrowska 7:6 (3), 6:3; Bartusek/Gustowska – Bednarz/Jeschke 6:2, 6:4.

Półfinały: Kubacha/Szczepańska – Fedorova/Szałek walkower; Bartusek/Gustowska – Ejsmont/Szynkowska 3:6, 6:3, 10:2.

Finał: Kubacha/Szczepańska – Bartusek/Gustowska 6:0, 6:2.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Kułakowski/Kusiewicz – bye; Herok/Marchewka – Nahirniak/Suprun 6:3, 6:1; (3) Biskauskis/Matiyevich – bye; Dziopak/Osomański – bye; Cisło/Krotowski – bye; (4) Orlikowski/Zdzuj – bye; Hutsul/Konovchuk – bye; (2) Fedorowicz/Szajrych – bye.

Ćwierćfinały: Kułakowski/Kusiewicz – Herok/Marchewka 6:1, 6:0; Dziopak/Osomański – Biskauskis/Matiyevich 3:6, 6:2, 10:6; Orlikowski/Zdzuj – Cisło/Krotowski 6:3, 6:3; Federowicz/Szajrych – Hutsul/Konovchuk 6:0, 6:1.

Półfinały: Kułakowski/Kusiewicz – Dziopak/Osomański 6:2, 6:2; Orlikowski/Zdzuj – Federowicz/Szajrych 3:6, 6:4, 10:7.

Finał: Kułakowski/Kusiewicz – Orlikowski/Zdzuj 6:4, 6:2.